Koszykówka. I liga: RMKS Xbest Rybnik rozpoczął play-offy od porażki w Krakowie

2024-03-24, Autor:

W pierwszym meczu fazy play-off I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały na wyjeździe z Wisłą Orlen Południe Kraków. W czwartek (28 marca) rewanż w Boguszowicach.

Rybnickie koszykarki walczyły ambitnie, ale finalnie niespodzianki w Krakowie nie było. Wicelider grupy B pokonał RMKS Xbest Rybnik 81:51.

Gospodynie zbudowały 10-punktową przewagę w pierwszej kwarcie. Dwie kolejne części meczu to najlepszy okres gry rybniczanek. Walka się wyrównała, a strata punktowa do Wisły powiększyła się tylko o trzy punkty. W ostatniej partii znów zarysowała się przewaga Wisły, która na 2 minuty przed końcem „odskoczyła” na 30 punktów. Ostatecznie tę część meczu krakowianki wygrały 21:4.

Drugi mecz fazy play-off z Wisłą nasze koszykarki zagrają przed własną publicznością w czwartek 28 marca. Początek spotkania w hali w Boguszowicach zaplanowano o godz. 17:30.

W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw.

Wisła Orlen Południe Kraków - RMKS Xbest Rybnik 81:51 (24:14, 19:18, 17:15, 21:4)

RMKS Xbest (punkty i czas na parkiecie): Patrycja Rogalska 4 31:09, Zuzanna Piwkowska 9 22:22, Oleksandra Hopkalo 1 21:03, Klaudia Keller 11 30:32, Milena Raudner DNP, Alicja Roś 0 03:04, Natalia Rudzińska 0 12:46, Oliwia Keller 7 13:00, Oliwia Węglarz 18 36:04, Dominika Bednarek 1 30:00

I liga, grupa B – 1. mecze fazy play-off: AZS Politechnika Korona Kraków - Widzew Łódź 88 : 66 Wisła Orlen Południe Kraków - RMKS Xbest Rybnik 81 : 51 Contimax MOSiR Bochnia - Lider Swarzędz MUKS Poznań - Enea AZS II Poznań

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1