Koszykówka. MKKS Rybnik: kielczanie przekroczyli setkę w „Ekonomiku”

2024-02-25, Autor:

W 26. kolejce II ligi do hali rybnickiego „Ekonomika” zawitała znakomicie dysponowana drużyna z Kielc, która zdobyła aż 105 punktów! Koszykarzom MKKS-u do wygrania spotkania z UJK nie wystarczyło zdobycie rekordowych 38 punktów w trzeciej kwarcie, ani też trafienie 12 razy za 3 punkty.

Pierwsza kwarta spotkania MKKS-u z UJK Kielce po raz kolejny zostaje otwarta słabą grą rybniczan, którzy po kilku minutach przegrywali 7:16. Sygnał do odrabiania dał z ławki Sebastian Kołowrot, który dwukrotnie trafił za 3 punkty. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 24:26.

W drugiej kwarcie coś się zacięło w grze gospodarzy. Dodatkowo Kielce były zabójczo skuteczne – do trzech celnych rzutów za 3 punkty w pierwszej kwarcie dołożyli kolejne cztery. MKKS nie potrafi znaleźć sposobu na zdobycie kosza i przegrywa tę kwartę 9:31. Wynik do szatni brzmiał 33:57.

Po przerwie nastąpiła metamorfoza rybniczan. Ruszyli do boju z pełnym impetem. W samej trzeciej kwarcie zdobyli 38 punktów i bardzo zbliżyli się do rywali. Niestety zaczął rysować się problem w postaci nadmiernej liczby fauli wysokich graczy.

Czwarta kwarta to wyrównana walka kosz za kosz. Gospodarze wielokrotnie zbliżali się na 3 punkty do przeciwników, ale nie udało się złamać tej różnicy i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 98:105.

W drużynie MKKS-u na największe pochwały zasługują Kacper Wydra (26 punktów, 13 asyst i 7 zbiórek), Karol Jagoda (23 punkty, 15 zbiórek i 6 asyst), a także Piotr Kawczyński (18 punktów i 6 zbiórek).

W następnej kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe z MCKS-em Czeladź.

MKKS Rybnik - UJK Kielce 98 : 105 (24:26, 9:31, 38:23, 27:25)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 0 punktów; Sebastian Kołowrot 6 punktów; Marcin Kosiorowski 10 punktów, 5 zbiórek; Piotr Kawczyński 18 punktóe, 6 zbiórek; Adam Anduła 8 punktów; Kacper Wydra 26 punktów, 13 asyst, 7 zbiórek; Jan Czorny 2 punkty; Karol Jagoda 23 punkty, 15 zbiórek, 6 asyst; Tymoteusz Krok 2 punkty; Adrian Ścieszka 2 punkty; Dawid Biela

II liga, grupa C – 26. kolejka:

GTK AZS Gliwice - OPTeam Resovia Rzeszów 84 : 105 BS Polonia Bytom - KK UR BOZZA Kraków 105 : 75 MKKS Rybnik - UJK Kielce 98 : 105 KS 27 Katowice - TS Wisła Kraków 88 : 70 KKS Ragor Tarnowskie Góry - MKS II Dąbrowa Górnicza, KS Cracovia 1906 Yabimo - AK Iskra Częstochowa, Basket Hills Bielsko-Biała - Inter-bud Oknoplast Kraków, MCKS Czeladź - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl