Koszykówka. MKKS Rybnik: przebudzenie w II połowie

2024-02-19, Autor:

W 25. kolejce II ligi MKKS Rybnik pokonał na wyjeździe Niedźwiadki Chemart II Przemyśl, choć dwie pierwsze kwarty padły łupem gospodarzy.

Pierwsza kwarta meczu MKKS-u z Niedźwiadkami zaczęła się dla rybniczan dosyć ospale. Gospodarze z kolei grali jak natchnieni i wyszli na pewne prowadzenie. Tym samym ponownie zarysował się scenariusz, w którym od pierwszych minut MKKS gonił rywala. Koszykarze trenera Jakuba Krakowczyka przegrali dwie pierwsze kwarty – 19:23 i 21:22.

W drugiej połowie MKKS zaczął odrabiać straty. Trzecią kwartę wygrał 21:16 i na tablicy wyników pojawił się remis 61:61.

W czwartej kwarcie rybniczanie mieliśmy moment, kiedy zagrali bardzo skutecznie w obronie i rywale nie mieli pomysłu na sforsowanie ich zasieków. W pewnym momencie osiągnęli nawet 14 punktów przewagi. Zryw przemyślan w końcówce nieco zmniejszył różnicę dzielącą obydwa zespoły. Ostatecznie to jednak MKKS był górą, zwyciężając 87:78 i notując 19. wygraną w sezonie.

W tym spotkaniu ciężar zdobyczy punktowych spoczął na rybnickim trio obwodowym. Na wyżyny wzniósł się Kacper Wydra, który zanotował 33 punkty będąc bardzo skutecznym za 3 punkty. Uzyskał w tym elemencie statystykę 4/5. Piotr Kawczyński dołożył 21 punktów, również przy bardzo wysokiej skuteczności zza łuku. Popisał się wskaźnikiem 3/4 zza linii 6,75m. Z kolei Marcin Kosiorowski zanotował 16 oczek, trafiając 4 razy za 3 punkty.

Następny mecz MKKS rozegra we własnej hali z UJK Kielce. Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 lutego o godz. 19:00.

Niedźwiadki Chemart II Przemyśl – MKKS Rybnik 78 : 87 (23:19, 22:21, 16:21, 17:26)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 2 punkty; Sebastian Kołowrot 0 punktów; Marcin Kosiorowski 16 punktów, 8 przechwytów; Piotr Kawczyński 21 punktów; Adam Anduła 4 punkty, 5 zbiórek; Kacper Wydra 33 punkty, 5 asyst, 5 zbiórek; Jan Czorny 4 punkty; Karol Jagoda 5 punktów, 5 asyst, 7 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 2 punkty