Koszykówka. I liga: RMKS Xbest Rybnik odpalił w ostatniej kwarcie. Widzew pokonany!

2023-11-14, Autor:

Dziś w hali w Boguszowicach koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W ramach 5. kolejki I ligi RMKS Xbest Rybnik podejmował w hali w Boguszowicach Widzew Łódź. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się 4-punktową porażką gospodyń 17:21. W kolejnej partii padł remis 18:18.

W trzeciej kwarcie minimalnie lepszy był Widzew, wygrywając 16:14. Przed ostatnią częścią meczu rybniczanki traciły do rywalek 6 punktów (49:55). Wtedy przyszła dobra seria RMKS-u Xbest – 9 punktów z rzędu pozwoliło wyjść na prowadzenie 58:55. Rozpędzone rybniczanki zdeklasowały łodzianki w ostatniej kwarcie, wygrywając ją 31:18 i cały mecz 80:73.

W następnej kolejce RMKS Xbest zagra na wyjeździe z PZU Ślęzą II MOS Wrocław (18 listopada).

RMKS Xbest Rybnik - Widzew Łódź 80:73 (17:21, 18:18, 14:16, 31:18)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 26, D. Bednarek 20 (4x3), B. Jurczyńska 16 (1x3), N. Rudzińska 13 (1x3), O. Hopkal 5 (1x3), Z. Piwkowska, O. Węglarz, P. Pendziałek

5. kolejka I ligi (grupa B): Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - AZS Politechnika Korona Kraków 53 : 121 RMKS Xbest Rybnik - Widzew Łódź 80 : 73 MUKS Poznań - Wisła Orlen Południe Kraków, Lider Swarzędz - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp., Isands Wichoś Jelenia Góra - PZU Ślęza II MOS Wrocław, Contimax MOSiR Bochnia - Enea AZS II Poznań